Якщо надати малечі безпечні надійні умови для зростання,навчання й розвитку здорового мозку й тіла,від цього виграють не лише самі діти-це створить міцний підмурок для справедливого та стійкого суспільства.

АДАПТАЦІЯ ДО ШКОЛИ У ПЕРШОМУ КЛАСІ.

Вступ до школи та початковий період навчання викликають перебудову всього способу життя та діяльності дитини.

Важливим соціальним інститутом у цей період розвитку дитини є сім'я.     Батьки є першими вихователями дітей у сім'ї.      Приклад батьків – найкраща школа для дітей.
На адаптацію дитини до школи впливає низка несприятливих факторів: функціональна неготовність до навчання у школі, незадоволеність у спілкуванні зі дорослими, неадекватне усвідомлення свого положення у групі однолітків, неправильні методи виховання у сім'ї, негативне ставлення дитини до вступу до першого класу.

Трохи вище, розглядався питання саме підготовки до школи.
Психологічної готовності, давайте детальніше вивчимо ці компоненти.
Мотиваційний — відображає бажання чи небажання дитини навчатися.    Від нього залежить входження дитини до нової для неї діяльності, яка відрізняється від ігрової своєю обов'язковістю.
Повторюся, що мотивація, це важливо для дитини для успішної адаптації та подальшого навчання.
Інтелектуальний  рівень розвитку пізнавальної сфери: довільна концентрація уваги, аналітичне мислення (здатність розуміти суттєві ознаки та зв'язки між явищами), раціональний підхід до дійсності, логічне запам'ятовування;  Особистісний-   чітке усвідомлення дитиною своєї внутрішньої позиції, статевої належності, навички самообслуговування, вміння підкорятися обставинам, поступатися за потреби своїми бажаннями, вміння опановувати собі, зважати на думку інших дітей.        

Важливо зазначити, що психологічна готовність є необхідною умовою успішної адаптації дитини до шкільної життя.   Адаптація в середньому відбувається від кількох тижнів і до півроку.
Багато факторів впливають на шкірну дитину індивідуально.
Зараз в умовах дистанційного навчання адаптація відбувається куди важче і довше, але батькам та вчителям необхідно з розумінням ставитись до того, як важко дітям навчатися у теперішній час.


Немає коментарів:

Дописати коментар