Якщо надати малечі безпечні надійні умови для зростання,навчання й розвитку здорового мозку й тіла,від цього виграють не лише самі діти-це створить міцний підмурок для справедливого та стійкого суспільства.

ДОВІЛЬНА РЕГУЛЯЦІЯ ТА ІГРИ ДЛЯ ЇЇ РОЗВИТКУ

Довільність  дій є важливою якістю майбутнього школяра. Часто можна зустрітись з тим,що батьки не знайомі з даним поняттям і не до кінця усвідомлюють важливість довільність дій.
Але багато батьків бачили таку дитину: йому важко стояти на місці не рухливо,він починає трішки пригати,крутити руками.Такій дитині дуже важко сидіти за столом,виконувати завдання як вдома, так і на заняттях в садочку чи в першому класі.
Довільність дій- це те,що необхідно школяру і дорослому.Це то,що дозволяє контролювати свою діяльність,планувати її,закінчувати справу до кінця,слідкувати за своїм тілом(руками,ногами,мовою),зосереджувати увагу,коли потрібно довго дивитись і слухати.

Ігри для розвитку довільної регуляції
1.Звертайте увагу дитини на обов'язкове виконання інстукцій,як під час гри,так і в житті.
2.Якщо ви хочете,щоб ваша дитина звикла самостійно виконувати ваші доручення,кожного дня зранку чи увечері готуйте з ними список справ на весь день.
Якщо дитина не вміє читати,список можна складати за допомогою малюнків.
В даній грі буде розвиватись функція планування своєї діяльності - з часом дитина почне планувати свій час, розумівши,що йому потрібно встигнути виконати свої справи.
3."Дійди,як можна повільніше"- коли ви разом з дитиною повертаєтесь додому з садочка чи школи,можна влаштувати перегони,хто повільніше.Як правило,це дуже важко для активних дітей.З самого початку активна дитина може відчувати великі труднощі -робити декілька маленьких кроків,але потім зриватись і побігти.
З часом завдання буде даватись йому простіше і все краще.

Немає коментарів:

Дописати коментар